Windmill

Windmill, czyli wiatrak jest jednym z pierwszych trochę trudniejszych trików. Wygląda jakby piłki zdmuchnięto w jedną stronę, tak że krążą niczym skrzydła wiatraka. Poza tym, że jest to dobrze wyglądający trik, to jest to także dobry trik przygotowujący do nauki Mills Mess’a.

Poziom 2/5 – siteswap: 3

kuglarz-windmilPrzed tym trikiem dobrze jest umieć:

  • Kaskada,
  • Odwrócona kaskada,
  • Tenis żonglerów
  • Półprysznic,

Krok 1:

Pozycja początkowa: Weź jedną piłkę. Ramiona ustawione jak do kaskady.

Sekwencja: Płynnym ruchem skrzyżuj ręce, tak żeby ręka z piłką znalazła się na dole. Wyrzuć piłkę , rozpleć ręce i złap piłką tą samą ręką. Cały ruch powinien być płynny, bez momentów zatrzymania ręki, aż do pozycji końcowej.

Krok 2:

Pozycja początkowa: Weź dwie piłki, najlepiej o różnych kolorach. Ramiona ustaw jak do kaskady.

Sekwencja: Rozpocznij ruch rękoma żeby je skrzyżować. Zanim jeszcze ręce się skrzyżują wyrzuć piłkę z górnej ręki. Następnie zapleć w pełni ręce i wyrzuć piłkę z drugiej ręki (dolnej). Teraz rozpleć ręce. Rozplatając, w rękę która była tą dolną złap pierwszą piłkę. Powinieneś mieć teraz wystarczająco dużo czasu, żeby w pełni rozpleść ręce i spokojnie złapać w pustą rękę drugą piłkę.

Krok 3:

Pozycja początkowa: Weź trzy piłki, najlepiej o różnych kolorach. Ramiona jak do kaskady.

Sekwencja: Do jednej ręki weź dwie piłki, do drugiej pozostała jedną. Teraz, wyrzuć piłkę z tej, w której masz dwie. Zapleć ręce i wyrzuć piłkę z drugiej/dolnej ręki. Rozpleć ręce i złap pierwszą piłkę w tą rękę, która była dolna. Teraz wyrzuć ostatnią piłkę. I uwaga ostatni etap. W tą rękę, która wyrzuciła ostatnia złap spadającą, druga piłkę. Teraz ponownie zapleć ręce, w taki sam sposób jak za pierwszym razem, i w dolną rękę złap ostatnią piłkę. Powinieneś mieć dwie piłki w tej ręce, w której na początku była jedna. To jest pełna sekwencja. Dalszy etap to zapętlenie, czyli dodanie kolejnych wyrzutów.

Uwagi końcowe:

Przedstawione kroki przygotowują do windmilla tylko na jedną stronę, ponieważ jest to trik jednostronny. Prawo lub lewostronny. Jeśli jesteś chętny możesz nauczyć się też windmilla na druga stronę. Będzie to bardzo pomocne do nauki Mills Messa.

Na początku wykonywany windmill, może nie mieć zbyt regularnego kształtu. Piłki będą rzucane bardziej w pionie niż na bok, a w idealnym „wiatraku” piłki mają prawie kołowy tor ruchu. Tak więc trening, trening, trening, a dobrze wykonany „trik” daje dużo radości :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *