Mills Mess

Wymyślony przez Amerykanina Steva Millsa na początku lat 70-tych, podczas otwartych treningów w nowojorskim Central Parku. Steve eksperymentował wtedy z płynnym przejściem między windmillem z jednej strony na drugą. Trik zdobył swoją nazwę w 1975 roku podczas Międzynarodowej Konwencji Żonglerskiej. Ponoć Steve Mills miał trudności z wytłumaczeniem swoim kolegom jak nauczyć się tego triku i Ci, zmęczeni krzyknęli „to jest bałagan!”. Tak powstała nazwa jednego z najpopularniejszych i najefektowniejszych trików na 3 piłki „Mills Mess”, czyli „Bałagan Millsa”.

Poziom 3/5 – siteswap: 3Kuglarz-millsmess

Przed tym trikiem dobrze jest umieć:

  • Odwrócona kaskada
  • Także Windmill będzie dużą pomocą

Krok 1:

Pozycja początkowa: Weź jedną piłkę. Skrzyżuj ramiona, tak żeby piłka znajdowała się w dłoni, która jest na górze.

Sekwencja 1: Wyrzuć piłkę tak, żeby jej tor lotu był taki jak w kaskadzie, czyli z ręki do reki. Gdy piłka jest w powietrzu rozpleć ręce, zapleć je w przeciwny sposób i złap piłkę ręką, która jest na górze. Jeżeli jesteś praworęczny wyrzut zaczynasz prawą ręką, a kończysz z piłką w lewej ręce. Jeżeli jesteś leworęczny zacznij wyrzut zaczynasz lewą ręką, a kończysz z piłką w prawej ręce. Następnie powtórz sekwencje zaczynając drugą ręką.

Sekwencja 2: Jest to dokładnie taki sam ruch jak opisany powyżej, tyle że piłkę trzymasz w ręce, która jest na dole i kończysz w ręce, która jest na dole.

Krok 2:

Pozycja początkowa: Weź dwie piłki, najlepiej różnego koloru. Skrzyżuj ramiona, tak żeby jedna piłka była w ręce na górze, a druga w ręce na dole.

Sekwencja: Wyrzuć piłkę z górnej ręki tak jak w sekwencji 1. Następnie rozpleć ręce i gdy są rozplecione wyrzuć piłkę drugiej ręki. Następnie zapleć ręce w przeciwny sposób. Piłka, która była wyrzucona z górnej ręki ląduje w górnej ręce, piłka z dolnej ręki w dolnej. Wyćwicz ten ruch zaczynając raz z prawej, raz z lewej strony.

Ponieważ nie jest to łatwa sekwencja dobrze jest mieć piłki w różnych kolorach, tak żeby mieć pewność, że właściwa piłka ląduje we właściwej ręce.

Krok 3:

Uff, jesteśmy już przy ostatnim etapie nauki Mills Messa :).

Pozycja początkowa: Weź trzy piłki, najlepiej w różnym kolorze. Skrzyżuj ramiona, tak żeby dwie piłki znajdowały się w górnej ręce i jedna w dolnej.

Sekwencja: Wyrzuć piłkę z górnej ręki tak jak w sekwencji 1. Następnie rozpleć ręce i gdy są rozplecione wyrzuć piłkę drugiej ręki. Jak na razie wszystko tak jak w kroku 2. Następnie zapleć ręce w przeciwny sposób, cały czas trzymając ostatnią piłkę. Teraz złap pierwszą piłkę w górną rękę. Następnie wyrzuć ostatnią piłkę. Teraz złap drugą piłkę w dolną rękę, a na końcu ostatnią piłkę w górną rękę. Ostatecznie powinieneś mieć te same dwie piłki w górnej ręce i tą samą w dolnej.

Uwagi końcowe:

Mills mess jest po kaskadzie, kolumnach, półprysznicu, zdecydowanie trudniejszym trikiem. Nie zrażaj się, gdy nie będzie na początku wychodził, a ręce i piłki będą się plątać i supłać i więcej będzie w tym bałaganu niż triku. Jeśli nie odpuścisz, w krótkim czasie się go nauczysz. Gwarantuję :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *