Kolumny

Trik kolumny jest pierwszym trikiem, który zdecydowanie różni się wyglądem i sposobem wykonania od kaskady, tenisa, czy odwróconej kaskady. Jest to pierwszy synchroniczny trik jaki przyjdzie Ci się nauczyć.

Poziom 1/5 – siteswap: (4,4)(4,0)

Kuglarz-kolumny

Przed tym trikiem dobrze jest umieć:

  • Dwie piłki w jednej ręce, najlepiej na obie ręce

Krok 1

Pozycja początkowa: Weź trzy piłki. Ręce jak do kaskady.

Sekwencja: Rozpocznij żonglowanie kaskady. W pewnym momencie jedną piłkę wyrzuć wyżej od pozostałych i bardziej w pionie niż na bok. Gdy piłka ta będzie w szczytowym punkcie lotu powinieneś/aś mieć w jednej i drugiej dłoni dwie pozostałe piłki. Wyrzuć te piłki pionowo w górę na wysokość pierwszej. W tym momencie pierwsza piłka będzie już spadać. Chwyć ją tą samą ręką, którą ją rzucałeś/aś. Teraz tą samą piłką zainicjuj powrót do kaskady. W tym celu rzuć ją z ręki do ręki jak przy zwyczajnej kaskadzie. W tym momencie dwie pozostałe piłki będą już spadać. Chwyć je tymi samymi rękoma, którymi je rzucałeś/aś i kontynuuj żonglerkę kaskady.

Krok 2

Pozycja początkowa: Weź trzy piłki. Ręce jak do kaskady.

Sekwencja: Krok 2 polega na zapętleniu ruchu z kroku 1. Zacznij sekwencję z kroku 1. Gdy pierwsza piłka spadnie z powrotem do ręki, nie inicjuj powrotu do kaskady. Zamiast tego, rzuć tą piłkę tak jak za pierwszym razem pionowo do góry. W tym czasie dwie pozostałe piłki spadną Ci do rąk. Powtórz nimi ten sam pionowy wyrzut co w kroku 1. Teraz złap pierwszą piłkę i wróć do kaskady. Kolumny możesz zapętlić dowolną ilość razy. Wystarczy zamiast wracać do kaskady cały czas, po złapaniu pierwszej piłki, rzucać ją pionowo do góry.

Uwagi końcowe:

Z mojego doświadczenia wykonanie trzech zapętleń pod rząd jest na początku niezłym wyczynem i sprawia dużo trudności. Jest to trik, który znacznie różni się od wcześniejszych i wymaga nieco czasu, żeby umysł i ciało nauczyły się zupełnie nowego ruchu. Dlatego nie zrażaj się i po prostu baw się :)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *