Tenis żonglerów

Tenis żonglerów powszechnie nazywany po prostu tenis. Nie jest to precyzyjna nazwa ponieważ tenis żonglerów odnosi się do patternu o siteswap 3, a tenis do patternu o siteswap 423. Ale dość mądrzenia się :). W tenisie żonglerów jedna piłka jest cały czas przerzucany nad dwoma pozostałymi. Wygląda to tak jakby piłka przelatywała nad siatką. Zupełnie jak w tenisie :). Tenis żonglerów jest często pierwszym trikiem po nauczeniu kaskady, którego próbują adepci żonglerki. Jest to prosty trik, jednak ponieważ zapewne jesteś na początku przygody z żonglerką, to jak każdy nowy trik, będzie on wymagał czasu i praktyki.

Tenis żonglerów jest też dobrym przygotowaniem pod następne dwa istotne triki: półprysznic i odwróconą kaskadę.

Poziom 1/5 – siteswap: 3

Przed tym trikiem dobrze jest umieć:

  • Kaskada

Krok 1

Pozycja wyjściowa: Weź 3 piłki. Ręce jak do kaskady.

Sekwencja: Kaskada charakteryzuje się tak zwanymi rzutami do wewnątrz. Tenis charakteryzuje się tym że jedna piłka, cały czas jest rzucana na zewnątrz (lub jak ja lubię mówić po zewnętrznej), raz jedną raz drugą ręką.

Rozpocznij żonglerkę kaskady. W pewnym momencie jedną piłkę wyrzuć w taki sposób, żeby przeleciał ponad dwoma pozostałymi. Czyli właśnie rzuć ją po zewnętrznej. Gdy złapiesz ją druga ręką powróć do kaskady. Wyćwicz ten ruch na obie ręce.

Krok 2

Pozycja wyjściowa: Weź 3 piłki. Ręce jak do kaskady.

Sekwencja: Krok 2 polega na zapętleniu ruchu z kroku 1. Wykonaj sekwencję z kroku 1. W momencie gdy druga ręka łapie piłkę, którą rzuciłeś/aś po zewnętrznej, nie wracaj do kaskady, lecz odrzuć tą samą piłkę również po zewnętrznej ponad pozostałymi dwoma. Gdy pierwsza ręką z powrotem złapie rzuconą po zewnętrznej piłkę wróć do kaskady. Tym samym dokonałeś/aś zapętlenia i zrobiłeś/aś pełen cykl – dwa rzuty po zewnętrznej ta samą piłką, bezpośrednio jeden po drugim. Dalszy ciąg treningu to dokładanie „cyklów”. Tak że jedna piłka cały czas przeskakuje ponad dwoma pozostałymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *