Robot / Factory Machine

Z powodu swojego jednostajnego mechanicznego ruchu, patern ten jest bardzo różny od większości gładkich i płynących trików. Jest to jeden z bardziej lubianych trików i dość często można usłyszeć „O łał! Zrób tak jeszcze raz!”. Pierwsze wrażenie może być, że Robot jest bardzo trudny, przede wszystkim wpływ na to ma bardzo wyraźna asymetria w ruchach. Jednak dość szybko powinieneś/aś go opanować.

Poziom 3/5 – siteswap: (4,2)(4x,2)(4,2x)

Przed tym trikiem dobrze jest umieć:

robot-Kuglarz Stefan animatorKrok 1

Krok ten polega na wykonaniu Fake Robot. Jest to wariacja Fake columns.

Pozycja początkowa: Weź trzy piłki. Ręce jak do kaskady.

Sekwencja: Zacznij żonglować Fake colums. W pewnym momencie, gdy ręka wykonująca fałszywą kolumnę będzie w swoim  szczytowym punkcie, przesuń tą rękę poziomym ruchem w miejsce gdzie przed chwilą była piłka z prawdziwej kolumny. Teraz przesuń ją z powrotem takim samym ruchem i dalej z powrotem na dół. Ważne jest aby zsynchronizować ten ruch z piłką wykonująca prawdziwą kolumnę.

 

Krok 2

Pozycja początkowa: Weź trzy piłki. Ręce jak do kaskady.

Sekwencja: Zacznij sekwencję z kroku 1. Gdy piłka jest teraz w miejscu, gdzie przed chwilą była pika z prawdziwej kolumny, upuść piłkę. Teraz szybko przesuń pustą rękę z powrotem i złap właśnie spadającą piłkę z drugiej ręki. Użyj do tego claw catch. Teraz powtórz cała sekwencję od kroku 1, aby zapętlić pattern.

 

Uwagi końcowe:

Z czasem, gdy poczujesz się bardziej komfortowo w tym triku możesz zacząć dodawać krótkie pauzy w ruchach ręki, gdy będzie w punktach zmiany płaszczyzny ruchu. Nada to jeszcze bardziej mechaniczny charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *