Box – pudełko

Box jest to trik synchroniczny, gdzie dwie piłki latają pionowo, na tzw 4,, a jedna „skacze” między rękoma w płaszczyźnie poziomej. …Techniczny opis boxa nie oddaje jego piękna i gracji. Jest to prawdziwie symetryczny trik posiadający w sobie prawdziwe matematyczne piękno i do tego jeden pierwszych, który można zaliczyć do kategorii „trudny”. Jest to mój osobisty faworyt i nie potrafię być przy nim obiektywny :).

Poziom 3/5 – siteswap: (2x,4)(4,2x)

Przed tym trikiem dobrze jest umieć:

 

box-Kuglarz Stefan animatorKrok 1

Pozycja początkowa: Weź 2 piłki.

Sekwencja: Wyrzuć piłkę z jednej reki poziomo do drugiej. W tym samym momencie wyrzuć piłkę z drugiej ręki pionowo do góry. Gdy piłka pionowa zaczyna opadać odrzuć poziomą piłkę z powrotem do pierwszej ręki w taki sam sposób. Przećwicz tą sekwencję na obie strony.

Krok 2

Pozycja początkowa: Weź 3 piłki.

Sekwencja: Z ręki, w której masz dwie piłki wyrzuć jedna wysoko pionowo do góry. Następnie wyrzuć w taki sam sposób piłkę z drugiej ręki. Teraz gdy pierwsza pionowa piłka zacznie spadać przerzuć ostatnią piłkę poziomym ruchem z ręki do ręki. Wyłap wszystkie piłki. Przećwicz to na obie strony.

Krok 3

Pozycja początkowa: Weź 3 piłki.

Sekwencja: Zacznij sekwencję z kroku 2. Gdy przerzucisz już piłkę poziomym ruchem pierwsza pionowa piłka wpadnie z powrotem do ręki. Teraz, w tym samym momencie wyrzuć pierwszą pionową piłkę do góry a poziomą poziomo z ręki do ręki. Teraz druga pionowa piłka spadnie z powrotem do ręki. Teraz, w tym samym momencie, wyrzuć ją  z powrotem pionowo do góry, a poziomą piłkę poziomo z ręki do ręki. Wyłap wszystkie piłki. Przećwicz to na obie strony.

Kolejnym krokiem jest zapętlenie kroku 3 tak żeby nie wyłapywać piłek, tylko żonglować dalej.

Uwagi końcowe: Zwracaj dużą uwagę, żeby Twoje ruchy były jak najbardziej synchroniczne. Dobrze jest te, żebyś się nagrał/ała i zobaczył/yła jak wygląda Twój box, ponieważ częstym błędem estetycznym jest nie rzucanie dolnej poziomej piłki idealnie poziomo tylko pod kątem. W czasie robienia triku nie czuje się tego, a lepiej nie przyswajać sobie złych nawyków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *