Boston Mess

Gdy pierwszy raz pokazywałem znajomej ten trik, zaraz po tym jak się go nauczyłem, wykrzyczała „masz trzy ręce!”. Dlatego sam lubię tak o nim myśleć. W tym triku wszystkie piłki poruszają się ruchem pionowym jak w kolumnach. W żadnym momencie się nie krzyżują. A ręce owszem, w końcu poruszają się ruchem a la Mills Mess. Dlatego ręce mają pełne ręce roboty :). Ogólnie jest to bardzo fajny trik, którego nauczenie się daje dużo radości.

 Poziom 4/5, siteswap: 3

Przed tym trikiem dobrze jest umieć:

 

Tak na prawdę kluczem do tego triku jest nauczenie się half-Boston Messa. Na jedną a potem na drugą stronę. Potem „wystarczy” połączyć obie strony.

 

Half-Boston Mess

halfbostonmess-Kuglarz Stefan animatorKrok 1

Pozycja początkowa: Weź trzy piłki. Ręce skrzyżowane jak przy nauce Mills Messa. Dwie piłki w górnej ręce.

Sekwencja: Wyrzuć pierwszą piłkę z górnej ręki pionowo do góry. Rozpleć ręce. Wyrzuć pionowo do góry piłkę z drugiej ręki.  Złap pierwszą piłkę drugą ręką. Wyrzuć trzecią piłkę pionowo do góry. Wyłap piłki „pierwszą” ręką.

Krok 2

Pozycja początkowa: Weź trzy piłki. Ręce skrzyżowane jak przy nauce Mills Messa. Dwie piłki w górnej ręce.

Sekwencja: Rozpocznij żonglerkę kaskady. W pewnym momencie wejdź do Mills Messa. Zrób tylko pierwszy wyrzut MM, czyli gdy skrzyżujesz ręce wyrzuć piłkę z dolnej ręki pionowo do góry To już jest początek Half Boston Messa. Piłka rzucona pod ręką już cały czas będzie z tej strony. środkowa będzie po środku, a druga brzegowa również zostanie już po swojej stronie. Teraz wyrzuć drugą brzegową piłkę pionowo do góry. Rozpleć ręce. I złap pierwszą brzegową piłkę. wyrzuć środkową piłkę i złap drugą brzegową piłkę. Teraz wyrzuć pierwszą brzegową piłkę i złap środkową piłkę.

W tym momencie pojawia się najtrudniejsza część.

bostonmess-Kuglarz Stefan animatorMożna by to rozbić na kolejny krok, ale idziemy dalej :)

Wyrzuć drugą brzegową piłkę i przesuń rękę pod drugą ręką i złap pierwszą brzegową piłkę. Zanim ją złapiesz już wyrzuć środkową piłkę. Teraz jesteś dokładnie w pozycji w jakiej byłeś/aś na początku sekwencji. Znowu wyrzuć piłkę z dolnej ręki (pierwsza brzegową). I to jest koniec instrukcji. Dalsza żonglerka to już zapętlenie patternu.

Żeby nauczyć się Boston Messa musisz opanować Half Boston Messa na obie strony.

Jedyną zmianą i aż jedyną zmianą jest robienie skrzyżowania rąk tak jak w Mills Messie, czyli raz lewa jest na wierzchu, raz prawa. Jeżeli dobrze przećwiczyłeś/aś powyższą sekwencję nie powinieneś/aś mieć większych problemów z załapaniem tego ruchu. Jednak zanim stanie się on stabilny minie trochę czasu. Nie zrażaj się i ćwicz !

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *