Backcrosses

Seria Bodythrows

Backrosses, tzw Bekkrosy, to jeden z najciekawszych wizualnie trików na 3 piłki oraz pierwszy poważniejszy trik z serii Bodythrows. Wykonie pojedynczego bekkrosa nie jest większym problemem nawet dla początkującego żonglera, jednak robienie bekkrosów cały czas, tak że każda piłka jest rzucana na bekkrosie, to już zupełnie inna historia. Ten trik będzie wchodził powoli. Nie nastawiaj się, że jak mocno przyciśniesz to nauczysz się go w tydzień. Daj sobie trzy miesiące ćwiczenia na większym luzie, a zobaczysz efekty.

Poziom 5/5 – siteswap: 3

backcross-Kuglarz Stefan animatorKrok 1

Zacznij żonglować wysoką kaskadę – przynajmniej wyższą niż żonglujesz zazwyczaj. W pewnym momencie jedną piłkę wyrzuć za plecami. Jeżeli rzucasz z prawej ręki, piłka powinna przelecieć ponad lewym ramieniem i spać do ręki bez zakłócania rytmu. Na początku może to być trudne. Staraj się o jak największą precyzję rzutu, tak żeby nie musieć biegać za piłką, ani wyciągać jakoś specjalnie po nią ręki. Staraj się cały czas stać w miejscu i rzucać jak najbardziej do ręki. Na razie próbuj tylko pojedyncze bekkrosy, ale jak najprecyzyjniej. Ćwiczy jedną i druga ręką

 

Krok 2

Spróbuj wykonać dwa bekkrosy pod rząd. Ale tylko z jednej strony. Czyli po prostu półprysznic na bekkrosie. Stopniowo zwiększaj ilość wyrzutów, aż dojdziesz do 10.

 

Krok 3

Teraz wykonaj dwa bekkrosy pod rząd, ale raz prawą, raz lewą ręką. Ćwicz jak najbardziej precyzję.

 

Krok 4

Flash. Wykonaj trzy wyrzuty pod rząd. Prawa, lewa, prawa. Lub lewa, prawa, lewa jeśli jesteś leworęczny/a. Stopniowo zwiększaj ilość wyrzutów.

 

Uwagi końcowe: Najczęściej na początku słabsza ręka rzuca jakby była upośledzona. Rzuty są nieprzewidywalne i bardzo frustrujące. Nie zrażaj się. Dojście do 100 złapań może zająć duuużo czasu. W trudnych chwilach pomyśl, że naprawdę trudne triki dopiero przed Tobą ;).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *