Boston Shuffle / Slams

Boston Shuffle to jeden z pierwszych trików, poza Fake Shuffle, w którym pojawia się charakterystyczny rzut nad piłką, tzw szufla. Ruch ten przypomina tasowanie kart (shuffle), lub uderzenie ręką o rękę grożąc komuś (stąd druga nazwa Slams – uderzyć). Jeden z fajniejszych trików, którego opanowanie otwiera furtkę do zupełnie nowych rzeczy na trzy piłki.

Poziom 4/5 – siteswap: (4x,2x)(2,4x)*

Przed tym trikiem dobrze jest umieć:

bostonshufle-Kuglarz Stefan animatorKrok 1

Pozycja początkowa: Weź 2 piłki. Jedna piłką w jednej, druga w drugiej ręce.

Sekwencja 1:  Jedną ręką rzuć piłkę jak do kaskady. Gdy piłka zacznie opadać, unieś drugą rękę i rzuć piłkę z ręki do ręki, jak przy prysznicu, tyle że ponad pierwszą piłką. Przećwicz ten ruch na obie strony.

Sekwencja 2: Mając rękę uniesioną do góry wyrzuć piłkę pod kątem z ręki do ręki (tzw 1). W tym samym czasie wyrzuć piłkę z drugiej ręki jak do zewnętrznej kaskady. Przećwicz ten ruch na obie strony. W tym ćwiczeniu chodzi o wypracowanie dobrego timeingu i przyzwyczajenie się do rzutów pod kątem.

Krok 2

Pozycja początkowa: Weź trzy piłki, najlepiej w różnych kolorach.

W Boston Shuffle, każda z trzech piłek posiada osobny tor po którym porusza się stale. Jedna jest cały czas rzucana jako szufla, druga jak do zwykłej kaskady, a trzecia jak do zewnętrznej kaskady.

Sekwencja: Rozpocznij żonglerkę kaskady. W pewnym momencie, po złapaniu piłki, unieś rękę jak w Kroku 1 i rzuć szuflę. W tym samym momencie z ręki do której rzucasz, rzuć piłkę jak do zewnętrznej kaskady. Żongluj dalej kaskadę. Przećwicz tą sekwencję na obie strony.

Krok 3

Zapętlenie

Pozycja początkowa: Weź trzy piłki, najlepiej w różnych kolorach.

Sekwencja: Ropocznij sekwencję z kroku 2. W momencie kiedy złapiesz piłkę, którą rzuciłeś/aś jako szuflę, unieś rękę z tą piłką i dokonaj ponownie rzutu na szuflę z powrotem do pierwszej ręki. Pamiętaj, że wszystkie piłki mają swój ustalony, stały tor ruchu. Piłkę z drugiej ręki ponownie odrzuć jak do zewnętrznej kaskady. Trzecia piłka cały czas porusza się jak do zwykłej kaskady.

 

Uwagi końcowe: Trik sam w sobie nie jest aż tak trudny i chętnie dałbym mu poziom 3/5. Jednak ponieważ box naprawdę przydaje się w jego opanowaniu, dlatego dałem 4/5.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *