Przysznic High-Low

Pryszsznic High-Low (w skrócie hi-lo, lub po polsku wysoko – nisko), to bardzo fajny trik, w którym pod wyższym prysznicem „krąży” mniejszy prysznic. Trik tak samo atrakcyjny wizualnie jak i wymagający technicznie.  Jest to jeden z trików, który jest powielany przy większej ilości piłek . Hi-lo na 5 piłek jest prawdziwą przyjemnością do popatrzenia.

Poziom 4/5 – siteswap: 7131 lub (6x,2x)(2x,2x) gdy synchroniczny

Przed tym trikiem dobrze jest umieć:

prysznicHL-Kuglarz Stefan animatorKrok 1

Pozycja początkowa: Weź 3 piłki. Pozycja jak do kaskady.

Sekwencja: Zacznij żonglować prysznic. W pewnym momencie wyrzuć jedną piłkę wysoko do góry, około metra nad głowę. Teraz, równocześnie, jedną ręką (tą samą co rzuciłeś/aś wysoką piłkę) rzuć piłkę jak do zwykłej kaskady, a drugą przerzuć poziomo. Czyli zrób jeden zwyczajny cykl prysznica. Teraz z powrotem wróć do żonglerki zwykłego prysznica.

Cała idea hi-lo polega na tym, że jedna piłką z ręki która rzuca jak do kaskady, jest rzucana wysoko (7), a następna normalnie (3) (lub nawet niżej). Druga ręka cały czas rzuca poziomo (1). Tym samy mamy układ wysoko (7), pozimo (1), normalnie (3), poziomo (1), znów wysoko (7) itd.

 

Uwagi końcowe:

Trik ten z pewnością będzie wymagał trochę czasu żeby go opanować. Z mojego doświadczenia nie należy go zbyt mocno cisnąć. Najlepiej opanować jako tako i robić inne triki. Hi-lo powinien „wejść” mimo chodem, wraz z ogólnym rozwojem umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *