Shuffle / Szufla

Szuffle, tzw. szufle, to szybki trik wymagający już pewnego doświadczenia w żonglerce. Z wyglądu przypomina jakbyśmy tasowali karty. Wizualnie jest bardzo atrakcyjny i nie pozostawia wątpliwości że opanowaliśmy naprawdę trudny trik. Co ciekawe jego siteswap jest taki sam jak przy Prysznicu. U podstawy są to te same triki. W Prysznicu piłkę rzuca się pod, a w Shuffle ponad drugą piłką.

Poziom 4/5 – siteswap: 51

Przed tym trikiem dobrze jest umieć:

 

Szufle-Kuglarz Stefan animatorKrok 1

Ten krok jest taki sam jak Krok 1 w Boston Shuffle, czy Fake Shuffle. Jeżeli jeszcze go nie umiesz odsyłam do nauki tych trików.

 

Krok 2

Shuffle jest trikiem, w którym nie ma za bardzo co opisywać. Technicznie jest bardzo prosty, to szybkość pozostaje wyzwaniem.

Rozpocznij żonglerkę kaskady. W pewnym momencie unieś rękę do góry, jak przy Boston Shuffle i rzuć szuflę. Drugą ręką rzuć piłkę jak do zwykłej kaskady. Teraz trzeba to zapętlić. Jedna ręka cały czas rzuca szuflę, a druga cały czas rzuca jak do zwykłej kaskady.

Jeżeli opanowałeś/aś triki z wcześniejszych poziomów, oraz większość z czwartego, nie powinieneś/aś mieć zbyt dużych kłopotów z tym trikiem :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *