Burke’s Barrage / Takeouts

Trik ten posiada dwóch współtwórców, którym zawdzięcza swoją nazwę. Jednym z nich był Ken Burke, który oryginalnie wymyślił trik. Charakterystyczną cechą sposobu w jaki wykonywał swój trik był zamaszysty, kołowy ruch ręka na zewnątrz, który wyglądał jakby piłka została „wyjęta” z paternu. Z czasem ten sposób otrzymał osobną nazwę i dziś znany jest jako Takeouts – „Wyniesienia/Wyjęcia”. Drugim współtwórcą był Luke Barrage, który zmodyfikował trik. Charakterystyczny okrężny ruch zastąpił subtelniejszym ruchem, który trochę utrudnił wykonanie triku oraz nadał mu wizualnie bardziej geometryczną formę.

Poniżej opisano trik w wersji „Takeouts”. Wyszliśmy z założenia, że każdy kto nauczy się wersji Kena bez problemów opanuje wersję Luka. Nie mniej dla porównania znajdziecie animacje obu tych wersji. Pierwsza animacja od góry przedstawia wersję Kena a poniżej Luka.

 Poziom 2/5 – siteswap: 423

Przed tym trikiem dobrze jest umieć:

 

TakeoutsKen-Kuglarz Stefan animator

Krok 1

Pozycja początkowa: Weź trzy piłki. Rozpocznij żonglerkę kaskady.

Sekwencja: Żonglując kaskadę w pewnym momencie, jedną ręką (ja robię lewą a jestem praworęczny) wyrzucasz piłkę jak do tenisa, czyli po zewnętrznej. Tą samą ręke, która teraz jest pusta, unosisz mniej więcej do połowy wysokości paternu i chwytasz drugą, w tym momencie spadającą piłkę, ruchem clawingowym (tak naprawdę ten ruch łapania jest czymś pośrednim między zwykłym łapaniem o dołu a clawingiem od góry, jest to złapanie od boku :)). Teraz tą samą ręką, cały czas trzymając piłkę wykonujesz okrężny ruch po zewnętrznej. W tym czasie drugą ręką przez chwilę żonglujesz dwie w jednej. Gdy wrócisz ręką do pozycji wyjściowej wracasz do kaskady. Przećwicz cała sekwencję na obie ręce.

TakeoutsLuk-Kuglarz Stefan animatorKrok 2

Pozycja początkowa: Jak w kroku 1.

Sekwencja: Cała „trudność” tego triku polega na zapętleniu go na obie strony. Zacznij żonglować kaskadę. W pewnym momencie rozpocznij sekwencję z kroku 1. Teraz, gy robisz już okrężny ruch po zewnętrznej, drugą ręką wykonujesz następująco, jeden rzut w pionie do tej samej ręki (tzw 4) i drugi rzut po zewnętrznej, jak w tenisie. Ten drugi rzut jest już początkiem sekwencji na drugą stronę. Dalej należy postępować w jak w sekwencji z kroku 1 tyle że na drugą stronę. Ogólnie, każda ręka wykonuje wszystkie trzy pojawiające się w tym triku ruchy: ruch okrężny, tzw 4, oraz rzut po zewnętrznej. Kiedy zaczynasz ruch okrężny druga ręka wykonuje tzw 4, kiedy kończysz ruch okrężny druga ręka rzuca po zewnętrznej. Dla osób zaznajomionych z notacją siteswap zapis numeryczny tego triku to 423.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *