Chops

Chop znaczy rąbać, więc chopsy to rąbanka. Efekt rąbania można w pełni zobaczyć, gdy wykonuje się ten trik za pomocą maczug. Chopsy to szybki trik i trudno powiedzieć czy jest trudny czy łatwy. Niektórzy uczą się go przy pierwszym podejściu, a niektórzy, tak jak ja, najpierw opanują 5 piłek, zanim go ogarną.

Poziom 3/5 – siteswap: 3

Przed tym trikiem dobrze jest umieć:

Ogólnie triki pierwszego i drugiego poziomu

 

chops-Kuglarz Stefan animatorKrok 1:

Pozycja początkowa: Weź trzy piłki. Pozycja jak do kaskady.

Sekwencja: Zacznij żonglerkę kaskady. W pewnym momencie rękę z piłką unieś do góry i wykonaj kolisty ruch do wewnątrz ponad piłką która jest właśnie w powietrzu. Szybkim ruchem sprowadź rękę do poziomu jak normalnie trzymasz ręce podczas żonglowania i wyrzuć piłkę jak do kaskady. Ruch powinien przypominać jak być sieknął/ęła tasakiem kotleta :). Przećwicz tą sekwencję na obie strony.

 

Krok 2:

Kolejny krok polega na zapętleniu sekwencji z kroku 1.

Pozycja początkowa: Weź trzy piłki. Pozycja jak do kaskady.

Sekwencja: Zacznij sekwencję z kroku 1. Gdy wyrzucisz piłkę jak do kaskady, zamiast dalej żonglować kaskadę, szybko unieś rękę do góry i złap piłkę, która właśnie jest w powietrzu. Wykonaj nią chopsa. Wyrzuć ją jak do kaskady. Teraz znów chwyć piłkę, która jest w powietrzu i znów zrób chopsa. Przećwicz tą sekwencją na obie strony.

 

Dalszy etap polega połączeniu chopsów na prawą i lewą rękę. Polega to na tym, że obie ręce cały czas wykonują chopsy. Każda piłka jest łapana w górnej fazie lotu. Robiony jest chops i piłka jet odrzucana jak do kaskady. Druga ręka łapie tą pilkę i robi nią chopsa i tak cały czas, każda piłka.

 

Uwagi końcowe:

Z perspektywy czasu chopsy były jednym z najbardziej frustrujących trików, których się uczyłem. Śmiałem się, że będę pierwszym żonglerem, który ogarnie siedem piłek, a nie będzie umiał chopsów. Jednak w pewnym momencie po prostu załapałem ten ruch. Dlatego jeżeli Tobie ten trik też przysporzy trudności, nie zrażaj się. Po prostu wracaj do niego co jakiś czas. W pewnym momencie na pewno go załapiesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *