Slow Shuffle

Fake Shuffle to jeden z pierwszych, obok Boston Shuffle, trik w którym pojawia się charakterystyczny ruch reką, tzw. szufla. Jest to pardzo potrzebny rozwojowo trik i warto opanować go zarówno na lewą jak i prawą stronę.

Poziom 3/5 – siteswap: (4,2X)(4X,2)

Przed tym trikiem dobrze jest umieć:

 

SlowSzufle-Kuglarz Stefan animatorKrok 1

Pozycja początkowa: Weź 2 piłki. Jedna piłką w jednej, druga w drugiej ręce.

Sekwencja 1:  Jedną ręką rzuć piłkę jak do kaskady. Gdy piłka zacznie opadać, unieś drugą rękę i rzuć piłkę z ręki do ręki, jak przy prysznicu, tyle że ponad pierwszą piłką. Przećwicz ten ruch na obie strony.

Sekwencja 2: Mając rękę uniesioną do góry wyrzuć piłkę pod kątem z ręki do ręki (tzw 1). W tym samym czasie wyrzuć piłkę z drugiej ręki jak do zwykłej kaskady. Przećwicz ten ruch na obie strony. W tym ćwiczeniu chodzi o wypracowanie dobrego timeingu i przyzwyczajenie się do rzutów pod kątem.

Krok 2

Pozycja początkowa: Weź 3 piłki.

Sekwencja 1: Zacznij żonglować dwie piłki w jednej ręce. W pewnym momencie unieś drugą ręke z piłką na wysokość jak przy Fake Columns. Teraz z pierwszej ręki wyrzuć jedną piłkę jak do zwykłej kaskady, a drugą ręką w tym samym momencie rzuć szuflę. żongluj dalej dwie piłki w jednej ręce.

Krok 3

Zapętlenie

Pozycja początkowa: Weź 3 piłki.

Sekwencja 1: Zacznij sekwencję z kroku 2. w momencie gdy do pierwszej rkei wpadnie piłka rzucona jako szufla, odrzuć ją jak do zwykłej kaskady. Drugą reką, w tym samym momencie, rzuć szuflę jak w kroku 2. To co powinieneś/aś otrzymać to dwie piłki który na przemian są rzucane jak do zwykłej kaskady lub jako szufle, oraz jedną pikę poruszającą się cały czas pionowo w obrębie pierwszej ręki.

 

Uwagi końcowe: Ten trik na początku może się wydawać bardzo mało intuicyjny. Możesz mieć kłopo żeby zgrać ze sobą, szczególnie pierwszy, wyrzut szugli i zwykłej kaskady. Gdy załapiesz tą sekwencję zobaczysz że trik ten jest dosyć wolny i na wszystko jest dużo czasu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *