Flo’s Mess jest wariacją Mills Messa. Niektórzy uważają, że nie powinno się tworzyć dla niego oddzielnej nazwy. Jednak fakt faktem nazwa już jest stworzona i upowszechniła się w sieci. Przedstawiam tutaj instruktaż tego triku, który jest mi o tyle bliski, że ucząc się Mills Messa przypadkiem nauczyłem się właśnie jego :).
Poziom 3/5 – siteswap: 3
Przed tym trikiem dobrze jest umieć:
- Mills Mess, dzięki temu trikowi nauczysz się wszystkich niezbędnych ruchów potrzebnych do Flo’s Mess
Krok 1
Pozycja początkowa: Weź dwie piłki,jedna do jednej, druga do drugiej ręki. Ręce jak do kaskady.
Sekwencja: Zapleć ręce i wyrzuć piłkę z dolnej ręki pionowo do góry. Rozpleć ręce i drugą ręką zrób kolisty ruch na zewnątrz (kierując rękę do dołu, nie do góry jak przy takeoutsie). Gdy ręce już będą w pełni rozplecione wyrzuć piłkę z drugiej ręki jak przy zewnętrznej kaskadzie. Złap pionową piłkę. „Pierwszą” ręką złap piłkę z drugiej reki. Przećwicz ten ruch na obie strony.
Krok 2
Pozycja początkowa: Weź dwie piłki,jedna do jednej, druga do drugiej ręki. Ręce jak do kaskady.
Sekwencja: Zacznij sekwencje z kroku 1. Gdy złapiesz pionową piłkę zapleć ponownie ręce w odwrotny sposób. Teraz, kiedy ręce są skrzyżowane, w górną rękę złap piłkę rzuconą jak do zewnętrznej kaskady. Następnie rzuć piłkę z dolnej ręki pionowo do góry i złap ją w tą samą rękę cały czas pozostając ze skrzyżowanymi rękoma. Przećwicz ten ruch na obie strony.
Krok 3
Pozycja początkowa: Weź trzy piłki. Ręce zaplecione. Dwie piłki w dolnej ręce.
Sekwencja: Wyrzuć piłkę z dolnej ręki pionowo do góry. Zacznij rozplatać ręce. Wyrzuć piłkę z drugiej ręki jak przy zewnętrznej kaskadzie i złap w nią pionową piłkę. W tym momencie ręce są już w pełni rozplecione i zaczynasz zaplatać je w przeciwny sposób. W tym momencie wyrzuć ostatnią piłkę w miarę pionowo do góry. Teraz złap w tą rękę piłkę, która była rzucona jak do zewnętrznej kaskady. W tym momencie ręce już są zaplecione. Dolną ręką rzucasz piłkę pionowo do góry i łapiesz „w miarę pionową” piłkę. Wyłapujesz ostatnią piłkę w dolną rękę. Jak zwrócisz uwagę to pozycja w której kończysz, jest dokładnie taka sama, jak ta z której zaczynałeś/aś. Przećwicz tą sekwencje na obie strony.
Jeżeli opanujesz dobrze powyższą sekwencję na obie strony nie powinieneś/aś mieć problemu z zapętleniem tego triku.